vodácký areál Praha

Univerzitní sportovní klub Praha vodní slalom

Staňte se součástí nejúspěšnějšího klubu ve vodním slalomu v české republice a spojte s námi své jméno. Položte základ kvalitní výchovy nové generace světových závodníků a pomožte uspořádat světové závody té nejvyšší kvality.

Kdo jsme?

• Univerzitní sportovní klub Praha - vodní slalom je sportovní oddíl s více než 65letou historií. Za dobu své existence vychoval řadu špičkových vrcholových sportovců, jenž v mezinárodním měřítku dosáhli mnoha významných sportovních úspěchů. V poslední době je to především Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Lukáš Rohan, Kateřina Minařík Kudějová a Vít Přindiš.
  • Našimi členy jsou ve velké míře studenti univerzit a středních škol. Členská základna čítá více než 160 členů.
  • Z hlediska dosažených úspěchu při domácích a mezinárodních závodech jsme nejúspěšnějším klubem s širokou mládežnickou základnou v České republice.

Jaké výsledky dosáhli naši závodníci v posledních letech?

• 2021 se opět zapíše do historie vodního slalomu v České republice kdy jsme znovu potvrdili post jednoho z nejúspěšnějších sportů v naší zemi ziskem dvou OH medailí:
      • Adam Král 3. místo MS juniorů a 2. místo ME juniorů
  • 2020 byl rokem který byl velmi omezený kvůli pandemií COVID-19 a to jak v přípravě (zvláště mládežnických kategorií), tak v závodech. Jedinou „dospělou“ soutěží bylo ME v Praze které jsme uspořádali namísto původně plánovaného SP a jedinou mládežnickou soutěží bylo MEU23 a MEJ.
      • Adam Král 2. místo ME juniorů
  • 2019 byl rokem kdy nejlepších výsledků znovu dosáhli naši kajakáři a kajakářky, a to jak na MS ve španělském La Seu které bylo kvalifikačním závodem na OH Tokio, tak na ME ve francouzském Pau.  Nejvíce ceněným výsledkem byl titul mistra světa na kajaku:
      • Adam Král 3. místo ME juniorů
  • 2018 byl rokem kdy nejlepších výsledků dosáhli naši kajakáři (tři ve finále na MS), a to jak na MS v brazilském Riu, tak na domácím ME v Praze.  Zároveň jsme byli úspěšní v mládežnických věkových kategoriích. Nejvíce ceněným výsledkem bylo druhé místo na kajaku:
      • Tomáš Zima 3. místo MS juniorů, 2. místo ME juniorů
  • 2017 byl prvním rokem kdy se na MS objevila nová disciplína Extreme canoe slalom (CSLX) kterou jsme ovládli, naši závodníci nás reprezentovali na všech úrovních reprezentace a pravidelně se umisťovali na předních místech, nejvýše vyčnívá titul mistra světa na kajaku s překvapivým držitelem:
      • Větrovský-Matějka 2. místo MSJ
  • 2014 znamenal nadvládu oddílu USK Praha v reprezentaci ve vodním slalomu. Ze 14 možných míst náš oddíl obsadil úžasných 10 pozic a přetavil tento počet do skvělých výsledků:
      • Jiří Prskavec 1. místo ME, 3. místo MS do 23
      • Vít Přindiš 2. místo ME, 2. místo celkově SP
      • Kateřina Hošková 3. místo ME, 1. místo celkově SP
      • Větrovský-Matějka 1. místo MSJ
  • 2013 byl nesmírně úspěšný rok pro závodníky USK Praha, reprezentovali oddíl na všech úrovních reprezentace a pravidelně se umisťovali na předních místech všech největších sportovních akcích roku:
      • Vavřinec Hradilek 1. místo MS, 1. místo ME týmy
      • Jiří Prskavec 2. místo MS, 1. místo ME, 2. místo MS do 23 let
      • Kateřina Kudějová 1. místo MS do 23 let
      • Martin Říha 2. místo MS do 23 let
      • Lukáš Rohan 2. místo MS a 2. místo ME juniorů
      • Amálie Hilgertová 1. místo MS juniorů
  • 2012 se stal pro fanoušky vodního slalomu legendárním kvůli stříbrnému olympijskému závodu Vavřince Hradilka. Závodníci USK kompletně ovládly domácí šampionát a získaly všechny tituly:
      • Vavřinec Hradilek 2. místo OH
      • Jiří Prskavec 1. místo MS do 23 let
      • Stanislav Ježek 5. místo OH

Jaké jsou naše cíle v horizontu 5 let z hlediska dosažených výsledků?

• Udržet a upevnit pozici nejúspěšnějšího sportovního klubu v kanoistice na divoké vodě v České republice.
  • Výchovou nových talentů a systematickou odbornou prací s mládeží upevnit dosavadní pozici našeho sportovního odvětví mezi 3 nejúspěšnějšími olympijskými sporty v České republice.
  • Získat pro Českou republiku medailové umístění na Olympijských hrách 2016.
  • Získat pro Českou republiku medailová umístění na Mistrovství Evropy a Mistrovství světa.
  • Stálými výsledky našich členů při závodech Mistrovství Světa, Mistrovství Evropy a Světových pohárů udržet dosavadní pozici světové velmoci v našem sportovním odvětví.

Jaké jsou naše cíle v horizontu 5 let z hlediska rozvoje a finančního zabezpečení?

• Vyhledáním vhodného finančního partnera stabilizovat finanční situaci oddílu. Z hlediska pokrytí potřeb spojených s řádným provozem oddílu a jeho rozvojem smluvně zajistit částku ve výši 1,5 mil. Kč ročně po dobu minimálně 3–5 let (předpoklad od více subjektů).  Připravit solidní technické a materiální zázemí pro pořádání mezinárodních i národních závodů, které pořádáme.
  • Zajistit Generálního partnera pro oddíl USK Praha vodní slalom.
  • Zajistit Generálního sponzora pro pořádání Světových pohárů v Praze Troji.

Co nabízíme?

1.  při pořádání závodů série Světového poháru 2016 a domácích závodech ČP:
  • umístění názvu společnosti do názvu závodu
  • umístění loga firmy na startovních číslech
  • umístění loga firmy na zavěšení slalomových branek
  • umístění loga firmy na banerech podél slalomové dráhy v dohodnutém rozsahu, tak aby se dostaly do záběru televizních kamer, dále dle Vašeho požadavku umístění reklamy v prostoru kolem loděnice UK FTVS
  • umístění loga firmy na stanovištích rozhodčích
  • prezentace firmy v médiích – noviny a rádio, televize dle dohody
  • prezentace firmy na tiskové konferenci
  • umístění loga firmy v prostoru startu a cíle a na startovní brance
  • umístění loga firmy na plakátech, bulletinech, startovkách, programech, výsledkových listinách atd.