vodácký areál Praha

Jiří Prskavec je znovu mistrem světa do 23 let, Větrovský s Matějkou slaví světové stříbro!

Největší hvězda české výpravy v brazilském Foz do Iquacu Jiří Prskavec potvrdil roli největšího favorita ve startovní listině kajakářů a o tři a půl vteřiny závod vyhrál. Připsal si tak druhý titul světového šampiona do 23 let a svoji kompletní sbírku medailí z předcházejících šampionátů doplnil o další zlato. V týmovém závodě navíc s Ondřejem Cviklem vybojoval další premiérové zlato pro Českou republiku.

11013576 387075718164936 2160515599424666850 o

Kategorie singlkanoistů slibovala napínavou podívanou ve finále, když do něj náš závodník Lukáš Rohan postoupil z prvního míst s více než sedmivteřinovým náskokem na druhého v pořadí. Bohužel Lukáš na výborný výsledek ze semifinále nezopakoval, ale i tak obsadil velice dobré šesté místo. V kategorii týmů navíc s Martinem Říhou přidal bronzové medaile. Mezi juniory si bronzovou medaili z týmového závodu veze domů i Matyáš Lhota.

Juniorská mistryně světa z roku 2013 Amálie Hilgertová si do Brazílie přivezla velice slibnou formu a aspirovala na další cenný kov do své sbírky. Bohužel pro ni finále skončilo pátým místem. Náladu si však spravila v týmovém závodě s Evou Říhovou, který dokázaly vyhrát. Eva navíc přidala střibrnou medaili v závodě týmů na C1.

Deblová posádka Větrovský s Matějkou, juniorští mistři světa z australského Penrithu, útočili na obhajobu svého titulu. Bohužel čtyři doteky i přes extrémně rychlou jízdu jim titul vzaly. Obsadili těsně druhé místo a vybojovali tak stříbrnou medaili. Zlato jim však neuniklo v kategorii týmů.  Uzavřeli tím medailový účet českého týmu na MS juniorů a do 23 let v Brazílii.