vodácký areál Praha

Mám velkou motivaci doma uspět, říká mistr světa Přindiš týden před startem v Troji. Věří v páteční finálovou účast s podporou fanoušků

Aktuální mistr světa z loňského šampionátu v Augsburgu Vít Přindiš má letos speciální motivaci závodit.  Sezónu sice odstartuje symbolicky opět na Eiskanalu na německé půdě, ale jedním z vrcholů sezóny bude až druhý ze Světových pohárů v letošní sérii – doma v Praze – Troji příští týden. Po loňském výpadku v semifinále, kdy ho srazily dva trestné dotyky, by se chtěl jeden z nejlepších kajakářů světa před fanoušky a svými blízkými pěkně blýsknout. O medaile budou kategorie K1 ženy a K1 muži netradičně bojovat už v pátek odpoledne. V Troji bude startovat 390 lodí ze 45 států, premiérově i závodník z Kolumbie.

2023_JP_SP_Troja_Vito-8380.jpg

Světový pohár ve vodním slalomu startuje již tento čtvrtek (1.-4.6.) v německém Augsburgu, ale mnozí závodníci jsou už myšlenkami doma v Troji. Není to jen kvůli tomu, že se chtějí předvést před domácím publikem a věří opět v neskutečnou předolympijskou atmosféru srovnatelnou právě s Olympijskými hrami. Ale mnozí zde mají i další povinnosti, které si rádi a v rámci časových možností v rámci příprav Světového poháru v Praze – Troji plní. I mistr světa na kajaku a bývalý vítěz celkové série Světového poháru Vít Přindiš má letos větší motivaci, než kdy před tím.

„Cítím se výrazně líp, než vloni, takže věřím, že se to letos v Troji propíše do závodu. Samozřejmě, trénink je jedna věc a závod druhá. Po loňském, dosti strašlivém domácím Světovém poháru, nejen ze závodní stránky, která se mi nepovedla, ale protože i celkově ten víkend v Troji jsem si vůbec neužil, kdy jsem bohužel řešil i nějaké jiné zdravotní věci v rodině, mám velkou motivaci závodit. Takže doufám, že všechno proběhne v tomto směru hlavně klidně, a že já dokážu předvést výrazně lepší výkony, než před rokem,“ prozradil Vít Přindiš, který se o medaile popere i s tréninkovým parťákem Jiřím Prskavcem a nováčkem v týmu, Jakubem Krejčí.

„Pokusím se domácím fanouškům dokázat, že umím dobře jezdit i na té domácí vodě. Moc se na to těším. Opravdu, je to jeden z těch highlightů roku a věřím, že se to v Troji zase ukáže a zaplní fanoušky. Snad i v pátek odpoledne si lidi najdou cestu a přijdou se podívat do Troje na skvělý světový český kajak,“ věří mistr světa z Augsburgu Přindiš. 

Jako spolupořadatel pomáhá už několik let s přípravami akcí pro veřejnost. Pádlojízda se 100 lety Českého rozhlasu se podeje v neděli 4. června od 14:00, kdy se tradičně vodáci nalodí před Loděnicí UK FTVS v Troji a budou pokračovat po Vltavě. Více než osmikilometrový úsek vedoucí z Troje na Kampu vloni absolvovala necelá stovka zájemců, tradiční jízdu si nenechali ujít ani současní nebo bývalí čeští reprezentanti. Vít Přindiš ale bude letos v neděli chybět právě kvůli programu závodu Světového poháru v Augsburgu. “Letos jsem se do organizace mohl zapojit jenom lehce. Většina práce je na Lukáši Rohanovi a Lukáši Přindovi. Snad si to všichni opět skvěle užijí,” řekl Přindiš, kterého čeká stejně jako všechny reprezentanty první ostrý start tento víkend v Německu. 

Do startu Světového poháru zbývá poslední týden a i ředitel závodu a trenér v jedné osobě Jiří Rohan už cítí předstartovní nervozitu. „Organizace tak velkého závodu v rozběhnuté sezóně je samozřejmě náročná, ale díky zkušenému týmu věřím, že se všechno podaří připravit včas a na co nejvyšší úrovni,“ říká Jiří Rohan, který se také přesouvá se svými závodníky na start Světového poháru v Augsburgu.

„Ještě jednou bych rád vyzdvihl velmi cennou spolupráci s partnery a sponzory akce. Generálním partnerem je Skupina ČEZ a hlavním partnerem finanční skupina UNIQA. Světový pohár v Praze - Troji také finančně podporují Národní sportovní agentura a hlavní město Praha. I díky takové kooperaci čeká návštěvníky nejenom plný sportovní, ale i doprovodný program. Závodníci opět slavnostně obdrží startovní čísla v rámci recepce v Rezidenci primátora ve středu od 20:00hod. To je hlavně pro mladé členy týmů nezapomenutelný zážitek. Aktuálně přihlášených je 45 států, cca 390 lodí, což je velmi dobrá účast,“ dodává ředitel Organizačního výboru.

Informace sledujte na sociálních sítích

Více se dozvíte také na webu https://www.slalomtroja.cz/ nebo na sociálních sítích Instagram, Facebook a Twitter @canoeslalomprague a @czechcanoe.